У Києві можна прокотитися на велопабе
Влітку Київ приймав гостей та учасників чемпіонату Європи з футболу. До цієї події було створено безліч нових туристичних об'єктів, розроблено нові пропозиції. Частина з них продовжує свою роботу і по закінченні чемпіонату - наприклад, велопаб GreenGoPub.
Велопаб - це об'єднання активного та розважального видів відпочинку. Педалі крутять самі пасажири, що сидять один навпроти одного за барною стійкою, а управляє пересувним баром рульової. Всього в велопабе GreenGoPub - 20 посадочних місць, але з них тільки 10 з педалями. У задній частині встановлений ряд сидінь, де зазвичай розміщуються музиканти або ті, кому лінь крутити педалі. Посередині, між стійками, є трохи місця для танців. Стандартна швидкість GreenGoPub - 5-7 кілометрів на годину.
На борту київського GreenGoPub пасажирам не наливають, тому про напої слід потурбуватися заздалегідь (дозволяється приносити алкоголь із собою). Даний велопаб може бути не тільки баром, але і пересувним танцполом: по неділях в ньому виступають молоді київські гурти, тут також можна підключати діджейський пульт. Вартість поїздки становить 25 гривень (100 рублів) з людини в перші 40 хвилин, по 20 гривень (77 рублів) - у наступні 40 хвилин. Якщо орендувати цей транспортний засіб на весь вечір з водієм, задоволення обійдеться в 500 гривень (близько 2000 рублів).
Основний маршрут GreenGoPub пролягає через Маріїнський парк, від стадіону "Динамо" до гастроному "Чумацький шлях", повідомляє The Village. Вивести паб на вулиці з автомобільним рухом не можна, це небезпечно. Організатори поїздки очікують, що вулиця Сагайдачного стане пішохідною (раніше це обіцяли київська влада). Тоді маршрут велопаба пролягатиме і там. У всьому світі велопаби якраз і курсують від одного бару до іншого.
Перший велопаб в 1997 році в Голландії побудували брати Свір і Хенк Ван Лаар, які назвали його Fietscafe. Потім винахід з'явилося в Німеччині, Великобританії, а зараз велопаби поширилися по всьому світу в різних варіаціях. Головне правило - водій повинен бути тверезим. Зазвичай пересувні бари використовують на коротких екскурсійних маршрутах: на великі відстані після декількох кухлів пива пасажири їхати не здатні.