DW: Інвестори розчарувалися відсутністю обіцяних Януковичем реформ
Україна - остання у рейтингу ділового клімату країн Центральної і Східної Європи. Інвестори хочуть розширювати бізнес в Україні, але стурбовані відсутністю обіцяних реформ, передає Deutsche Welle.
У чатсності, щоквартальний індекс ділового клімату країн Центральної і Східної Європи агентства Thomson Reuters та Австрійського контрольного банку базується на опитуванні представників чотирьохсот міжнародних компаній зі штаб-квартирою в Австрії, які діють на східноєвропейських ринках.
Варто відзначити, що загальний діловий клімат оцінюється за чотирма ключовими категоріями: кон'юнктура, очікування розвитку бізнесу, діловий клімат, інвестиції.
Згідно з результатами дослідження, найкращі очікування щодо розвитку ринку в Польщі та Росії. Відповідно, саме у цих країнах більшість інвесторів планує найближчим часом розширювати свою діяльність.
У той же час, позитивну динаміку ділового клімату, тією чи іншою мірою, за підсумками третього кварталу демонструють усі країни регіону - від Чехії і Угорщини до Румунії. Єдиний виняток - Україна, констатує Deutsche Welle.
Дослідження показало, що, як і в інших країнах регіону, після різкого погіршення ділового клімату у розпал кризи, протягом 2009 року в Україні спостерігалося поступове поліпшення ситуації. У другому кварталі цього року в Україні було зафіксовано особливо відчутне покращення настроїв інвесторів.
Однак уже в третьому кварталі показники за всіма критеріями значно впали, констатують експерти.
Керівниця інформаційного департаменту Австрійського контрольного банку Анжель Айкгофф пояснила цю тенденцію так: "очевидно, інвестори стурбовані. Коли в Україні змінилася влада, вони раділи стабілізації політичної ситуації і мали високі очікування".
"Але обіцяні реформи мають нарешті втілюватися. Йдеться про полегшення податкового тягаря і про боротьбу з корупцією. Інвестори хочуть нарешті відчути правову захищеність. Янукович втілити у дії той кредит довіри, який він отримав", - вважає Айкгофф.
При цьому представниця Австрійського контрольного банку критикує брак прозорості у прийнятті урядових рішень в Україні. На даний момент мова йде насамперед про Податковий кодекс, говорить вона.
У той же час, при деякому скепсисі в очікуваннях реформ і несприятливий діловий клімат, більшість інвесторів планують розширювати свою діяльність в Україні - за показником планів експансії Україна у рейтингу ділового клімату перебуває на третьому місці - слідом за Польщею та Росією.
Як повідомлялося, згідно глобальному рейтингу легкості ведення бізнесу Україна опинилася на рівні Сирії та Гамбії, зайнявши 145 місце з 183 країн.