Туреччина дорожчає через зростаючі паливних зборів
Введення паливних зборів, ймовірно, в найближчі тижні буде залишатися однією з найактуальніших тем у туризмі. Так, TEZ TOUR вже опублікував на своєму сайті повідомлення, що «на всі заявки з вильотами з Москви в Туреччину, створені з 11. 05. 10 включно і далі, вводиться паливний збір 40 доларів».
Нагадаємо, що в середині квітня несподівано ввела паливний збір авіакомпанія «ВІМ-авіа», пояснивши це безперервним зростанням аеропортових-хендлінгових зборів. Тоді експерти припустили, що незабаром прикладу цього перевізника послідують і інші авіакомпанії. «Це неминуче, - коментує сьогодні Олександр Морозов, генеральний директор« Авіачартер ». - З одного боку, змінюються ціни на паливо у бік збільшення, а з іншого - все більше падає курс євро, а оскільки ціни на перевезення виставляються в цій валюті, авіакомпанії втрачають гроші ». За його припущенням, перевізники змушені будуть піти на введення паливного збору з 1 червня, причому він складе не менше 10% від тарифу.
«Ми були вимушені ввести паливний збір, так як тенденція до підвищення вартості палива очевидна. Зокрема, в Антальї воно подорожчало з 1 травня », - пояснила позицію TEZ TOUR PR-директор Марина Макаркова. У спостерігачів такий крок, в общем-то, викликає розуміння, і вони сходяться на думці, що компанія вирішила підстрахуватися: продажу зараз йдуть і на липень, і на серпень, а за контрактами з перевізниками ТО зобов'язаний відшкодовувати збитки у разі подорожчання палива. Ось, мовляв, і заклали в паливний збір ту суму, на яку, за попередніми оцінками, реально збільшиться вартість перевезення до середини літа. А заодно до мінімуму звели нерозуміння з боку клієнтів - їм не доведеться доплачувати напередодні вильоту.
Що до інших гравців по Туреччині, то Coral Travel, який активно використовує перевезення «ВІМ-авіа», ще в квітні розмістив інформацію про введення паливного збору в розмірі 20 у. е на рейси в Бодрум, Даламан і Анталью. У «Анекс Тур» повідомили, що поки паливні збори за напрямком Туреччина не вводяться, однак визнали, що у зв'язку з наближенням високого сезону така можливість розглядається. У компанії також нагадали, що минулого року паливний збір з Москви до Анталії становив 20 доларів, а з регіонів його не було. У свою чергу, в КАПІТАЛ ТУР відзначили, що паливні збори вводяться тільки після отримання від авіакомпаній інформації про підвищення вартості перевезення. «На даний момент авіакомпанії, з якими КАПІТАЛ співпрацює за такими масовими напрямками, як Туреччина, Єгипет і Туніс, не повідомляли нам про зміну ціни авіаквитків. Проте варто відзначити, що ряд перевізників все ж планують зростання вартості авіапалива, як наслідок, можливе подорожчання перевезення », - сказав Антон Абрамов, керівник департаменту Туреччини і Єгипту компанії.
Тэги: топливный сбор