Туроператори повинні попереджати клієнтів про акул в Єгипті
Позавчора на німецького туриста, який відпочивав в Єгипті, напала акула. Хижачка відкусила купальщиків ногу, і він помер по дорозі в лікарню. У зв'язку з трагічним інцидентом Російський союз туріндустрії (РСТ) нагадує туроператорам про необхідність у письмовій формі попереджати виїжджають до Єгипту росіян про ризик зустріти в прибережних водах акулу.
Відсутність такої інформації може служити підставою для притягнення туристичної компанії до відповідальності, пише RATA-News. Згідно зі статтею 14 Федерального закону " Про основи туристської діяльності в Російській Федерації ", клієнтам туроператорів надано право вимагати в судовому порядку розірвання договору про реалізацію туристського продукту або його зміни у разі виявлення обставин, що свідчать про виникнення в країні тимчасового перебування туристів загрози безпеці їх життя і здоров'ю.
Напад акули на туриста з Німеччини стався біля берегів міста Ель-Кусейр. Останнім часом цей невеликий населений пункт став набирати популярність у дайверів з усього світу.
Атака хижака на людину в прибережних водах Єгипту зафіксована вперше за п'ять років. У 2010 році відбулося відразу кілька нападів акул на купальщиків в районі Шарм-ель-Шейха, у зв'язку з чим пляжі цього міста були закриті для купання на два тижні.
Тоді біологи припустили, що причинами появи акул так близько від берега стало зменшення кількості в Червоному морі тунця - їх основного корму, а також звичка дайверів підгодовувати рибу, щоб помилуватися підводною фауною. Також з'ясувалося, що недалеко від берегів Шарм-ель-Шейха з проходять з вантажем живих овець судів скидали в море хворих тварин, які могли залучити морських хижаків.
Переполох, викликаний нападами акул (у 2010 році постраждали троє російських туристів і померла одна громадянка Німеччини), змусив владу Південного Синая вжити заходів: пляжі Шарм-ель-Шейха обладнали вишками, на яких протягом світлового дня чергували рятувальники, крім того, їх забезпечили лікарями, в море повинні були курсувати катера берегової охорони, а з яхт, катають туристів, заборонили скидати у воду харчові відходи під страхом відкликання ліцензії. При цьому було введено повну заборону на годування риб і на рибалку. Судна, що проходять поблизу Шарм-ель-Шейха, став супроводжувати конвой, що пильно стежив за тим, щоб з них нічого не скидали за борт. Також в море планувалося встановити міцні мережі, які повинні були поміщати хижакам наближатися до берега, проте цього робити не стали. Лише кілька готелів огородили власні ділянки води для купальщиків.