У Євросоюзі вирішили закрити двері перед Україною як мінімум на десять років
Розширення Євросоюзу за рахунок прийняття нових членів у найближчі десять років не буде, йдеться у спеціальному листі, підписаному міністрами закордонних справ Польщі та Швеції Радославом Сікорським і Карлом Більдтом й адресованому главі дипломатії ЄС Кетрін Ештон і комісарові ЄС з питань розширення Штефану Фюле.
Спільний лист було надіслано у відповідь на запитальник, підготовлений Єврокомісією у липні цього року щодо оцінки ефективності європейської політики сусідства.
Разом з тим, міністри Швеції та Польщі в листі зазначають, що ЄС повинен надати "перспективу розширення" для східних сусідів: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України.
Як повідомляє EUobserver, на думку глав МЗС Польщі та Швеції, згадані країни є європейськими, і тому мають спеціальний статус відповідно до угод ЄС.
При цьому вони відзначили, що для отримання членства в ЄС шість країн повинні прийняти європейські правила і створити законодавство, відповідне законодавству ЄС, просуватися до створення зони вільної торгівлі та запровадження безвізового режиму, а також брати участь в інших європейських проектах (співробітництво у військовій, правоохоронній та міграційної сферах).
У зв'язку з цим міністри закликали до проведення саміту з країнами-членами Східного партнерства, запланованого на 26 травня в Будапешті.
Факт наявності подібного документа зі стратегії подальшого розвитку ЄС з точки зору його можливого розширення в суботу підтвердив ІТАР-ТАРС офіційний представник Євросоюзу. "Лист з викладенням концепції взаємин з найближчими країнами-сусідами ЄС, розроблений главами МЗС Швеції і Польщі, існує", - визнав він.
Концепція Більдта-Сікорського, яка фактично закриває перед країнами на схід від нинішніх кордонів Євросоюзу перспективу вступу до ЄС, надійде на розгляд засідання міністрів закордонних справ ЄС, що відкривається 25 жовтня.