Для гостей Чилі розроблені наукові тури
Науковий туризм - нове, але вже добре відоме напрямок відпочинку в США і Європі. У його рамках мандрівники не просто спостерігають за життям тварин - але відстежують зміна їх популяції; не просто знайомляться з знахідками археологів - але самі беруть участь в розкопках. Тепер це стало можливим і в Чилі; науковий тур розроблений Центром з дослідження екосистем Патагонії (CIEP).
Перша з програм почнеться в січні 2011 року в містечку Пуерто-Сіснес (Puerto Cisnes), розташованому а регіоні Айсен (Aysen). Десятиденна експедиція буде проходити на шестнадцатіметровой парусній яхті Agartha II по каналах і островам тихоокеанського архіпелагу Чонос (Chonos).
Керує подорожжю Хайке Вестер - норвезький біолог і координатор Ocean Sounds - організації, що займається вивченням мови китоподібних, повідомляє BuenoLatina. ru.
Тур на борту судна Agartha II передбачає спостереження за колоніями тюленів і птахів в протоці Мораледа (Canal de Moraleda), а також запис "розмов" китів, які мешкають у цьому районі. Звичайно, туристи не зможуть самостійно зробити якісний запис - але вони зможуть почути ці таємничі, зачаровують звуки, а фахівці навчать їх робити фотозйомку мешканців морських глибин.
Ще одна програма стартує з містечка Койайке (Coyhaique). Вона передбачає відвідання високогірної річки Чакабуко (Chacabuco) на кордоні з Аргентиною. Тут туристи протягом трьох тижнів будуть брати участь в археологічних розкопках. Вчені очікують знайти тут предмети віком у кілька тисяч років.
Взяти участь в чилійській програмі наукового туризму може будь-який бажаючий; ніяких спеціальних навичок для цього не потрібно. Вартість водного туру складає від $ 3500 до $ 4,2 тисячі. Взяти участь у розкопках можна за $ 1,5 тисячі. Невелика частина з цієї суми стане внеском туриста в науку і буде спрямована на підтримку наукових досліджень у Чилі.
З 2012 року в країні планується організувати вже до 20 різноманітних маршрутів наукового туризму.