Острівна Греція: вілли «люкс» впали в ціні на 45%
З тих пір як економічна криза вразив грецький ринок нерухомості, обрушивши ціни майже на 45%, грецькі острови з їх розкішними віллами не перестають привертати мільйонерів і зірок Голлівуду. , Повідомляє «Bloomberg ».
Медійне агентство наводить ряд прикладів, що підтверджують цей тренд на ринку нерухомості: на острові Міконос недобудована вілла втратила в ціні 500. 000 євро і сьогодні пропонується за 2 мільйони в тій же валюті. Триповерхова вілла на вісім спальних кімнат, з плавальним басейном (це теж Міконос) торгується за 4. 1 млн. євро замість колишніх 5. 5 млн. євро. А будинок з трьома спальними кімнатами на Корфу можна сьогодні купити за 750 000 євро, хоча первинна ціна продавця становила 1. 4 млн. євро. «Поки, правда, покупців не видно», - підсумовує видання.
Серед причин цінового спаду - пресинг, який чинить на власників нерухомості і обтяжених боргами девелоперів, що змушує їх знижувати спочатку заявлену вартість своїх будинків. Цього б не сталося, якби ні податки на елітну нерухомість, введені Прем'єр-міністром країни Георгієм Папандреу (George Papandreou). Введений урядом Папандреу пакет заходів суворої економії тягне за собою додатковий податковий збір з об'єктів, вартість яких перевищує 5 млн. євро, а також з власників житлової нерухомості на суму понад 400. 000 євро. Цим особам також належить збільшити суму податкових надходжень до бюджету країни.
Крім того до падіння цін на нерухомість привели грецькі покупці, які вивели свої капітали і інвестиції з країни. Як приклад варто взяти хоча б Великобританію. За даними на квітень минулого року, на британському ринку нерухомості греки зробили покупки на суму понад 2 млн. фунтів стерлінгів (близько 2. 4 млн. євро), подвоївши свій же середній показник за останні три роки і довівши покупки в даному сегменті до 6%. За відомостями з того ж джерела, в Іспанії, Португалії і Італії мінусова тенденція була менш виражена. Зокрема, в Іспанії падіння цін склало приблизно 8-10% від максимуму, досягнутого в 2008 році. Ринки Португалії і Італії, навпаки, зберегли колишні цифри цінового спаду.