Всесвітній економічний форум в Давосі. Довідка
41-й Всесвітній економічний форум відбудеться в швейцарському місті Давос з 26 по 30 січня 2011 року.
Всесвітній економічний форум (ВЕФ) - міжнародна неурядова організація. Виникнення ВЕФ відноситься до 1971 році, коли в Женеві пройшов симпозіум, який зібрав близько 450 керівників провідних європейських компаній. З 1971 по 1986 рік організація називалася Європейський форум менеджменту.
На перших зустрічах форуму обговорювалися головним чином питання поліпшення позицій Західної Європи в конкурентній боротьбі. З роками тематика поступово розширювалася, включалися політичні і економічні питання, наслідки науково-технічного прогресу, проблеми заборгованості країн, що розвиваються.
У середині 1970-х рр.. в Давос стали запрошувати впливових людей з усього світу (членів урядів і лідерів бізнесу), і вже в наступному десятилітті форум отримав статус однієї з головних подій року.
Членами форуму є близько 1000 великих компаній та організацій з більш ніж 50 країн світу (ВЕФ щорічно на базі критеріїв "фінансового становища, якості менеджменту і репутації" переглядає склад учасників форуму).
Засновник і беззмінний керівник (президент) форуму - професор бізнес-адміністрування Женевського університету Клаус Шваб. Штаб-квартира організації знаходиться в Женеві.
Головним заходом ВЕФ є щорічні зустрічі, які проводяться традиційно на всесвітньо відомому гірськолижному курорті Давос наприкінці січня - початку лютого (за винятком сесії в Нью-Йорку в 2002 році, проведеної на знак солідарності з США після терактів 11 вересня 2001 року).
Щорічні зустрічі на всесвітньо відомому курорті проводяться з метою обговорення в неформальній обстановці найважливіших політичних і економічних проблем. Давос знаменитий не тільки тим, що збирає на кілька днів найбільш впливових людей світу - глав держав і урядів, лідерів світового бізнесу, видатних вчених та економістів, політологів. Він привабливий ще й тим, що дає можливість в неофіційній обстановці зустрітися політичним опонентам.
Дискусії в Давосі вже традиційно багато в чому визначають проблематику економічного року.
Основна форма роботи - семінари на самі різні теми. В рамках давоських зустрічей проводиться близько 300 пленарних засідань, семінарів і "круглих столів", а також "міні-зустрічі у верхах". Протоколів немає, виступи офіційно не фіксуються, прикінцеві резолюції не приймаються.
З 1979 року фахівці ВЕФ складають щорічну доповідь Глобальна конкурентоспроможність, в якому оцінюють більш ніж 100 країн світу за двома головними показниками - індексом потенційного зростання і індексом конкурентоспроможності. Останнім часом ВЕФ став випускати додаткові рейтинги окремих регіонів і секторів економіки.
Крім давоських нарад, проводяться регіональні саміти ВЕФ по Центральній і Східній Європі, Південно-Східній Азії, Близькому Сходу і Північній Африці.
У 2010 р. в Давосі відбулося 40-е ювілейне засідання Всесвітнього економічного форуму, який пройшов під девізом Поліпшити ситуацію у світі: переосмислити, перетворити, перебудувати. У роботі форуму взяли участь понад 2500 представників політичних кіл та бізнес-еліти з 90 країн.
Тэги: The World Economic Forum Davos