Дорожнеча відпочинку залишається головною проблемою російських курортів
Курорти Центрального регіону Росії, Поволжя і російського Приазов'я недорахувалися туристів. За оцінками місцевих адміністрацій, турпотік сюди впав більш ніж на третину. Причиною стали в першу чергу залишаються високими ціни на відпочинок.
Росіяни, намагаючись сховатися від спеки, смогу і пожеж, масово скуповують тури в недорогі безвізові країни - в основному до Туреччини та Єгипту, притому що там точно так само стоїть спекотна погода. Але відпочинок у цих країнах навіть з урахуванням транспортних витрат обходиться дешевше, ніж поїздки на курорти російського Приазов'я, Прикаспію, Калінінградській області і Нижньої Волги, зазначає "Российская газета".
Навіть здравниці Криму і Східної України через порівняно низьких цін і більшої комфортності, наприклад, оснащеності кондиціонерами, виявилися більш затребуваними, ніж російські.
Невелике зростання цін спостерігається на білоруських курортах. За період з січня по липень відпочинок подорожчав на 8-10%, але ціни тут спочатку були дуже невисокі, тому нинішнім літом заповнюваність здравниць Білорусії збільшилася приблизно на 15%.
Тільки до середини серпня низка південно-і центральнороссійскіх здравниць, а також багато курортів Північно-Західного регіону Росії запропонували 15-17%-ві знижки. Завдяки цьому ціни стали порівнянними з вартістю відпочинку з лікуванням у багатьох районах Криму і східноукраїнського Приазов'я. Але при цьому знижені російські розцінки все одно вище тих, що діють в здравницях Білорусії.
Проте зниження цін на відпочинок в Росії дало свої результати. За даними опитувань, проведених у липні - початку серпня Всеросійським центром вивчення громадської думки, стали більш затребуваними путівки на 7-10-денний відпочинок з лікуванням у Північно-Західному регіоні.
Більшість пансіонатів Ленінградській області вже заброньовані на дві, а то й на три тижні вперед; готелі і здравниці Новгородської області сьогодні теж користуються небувалою популярністю завдяки зростаючому попиту з боку москвичів і жителів Центрального регіону Росії в цілому. Такі оцінки дав керівник Північно-Західного відділення Російського союзу туріндустрії Сергій Корнєєв.