Російські синоптики не пов'язують аномальну спеку із застосуванням кліматичної зброї
Російські вчені-синоптики не можуть назвати і пояснити точну причину погодних аномалій у російській природі цього літа, але переконані, що спека не була наслідком застосування будь-якого кліматичного зброї.
Так на думку завідувача відділом динамічної метеорології ГУ Головна геофізична обсерваторія ім. Воейкова Валентина Мелешко, для штучного втручання в погоду необхідно мати енергію, у сотні разів перевищує силу заряду атомних бомб, скинутих на Хіросіму.
Він також зазначив, що максимальна прогнозованість атмосферних явищ для синоптиків становить не більше 5-7 днів. В окремих випадках, спрогнозувати те чи інше атмосферне явище можна не більше ніж за 2 тижні.
У свою чергу радник президента РФ з клімату, президент Всесвітньої метеорологічної організації Олександр Бедрицький заявив, що аномально спекотне літо в Росії - яскрава ілюстрація глобального потепління.
Експерт упевнений, що такі періоди в майбутньому будуть повторюватися частіше: "Зараз наука не може сказати, чи повториться така" хвиля тепла "на майбутній рік. Принаймні, прогнози, які були випущені і Міжурядовою групою експертів, і Росгідромету спільно з Російською академією наук, дають підстави вважати, що такі "хвилі тепла" будуть частіше ".
Бедрицький зазначив, що останні 30 років спостерігається підвищення середньої глобальної температури на планеті, у зв'язку з чим людині необхідно адаптуватися до змін клімату і спробувати мінімізувати навантаження на екосистему.