В ході екскурсій гості Долини гейзерів не ступають на землю
У Кроноцкого заповіднику і Південно-Камчатському заказнику проведена реконструкція екологічних стежок. Для робіт використовувався тільки природний матеріал, зокрема модрина: її деревина міцна, красива, а дерев'яні доріжки чудово вписуються в природний ландшафт.
Брус в Долину гейзерів, кальдеру вулкана Узон і на Курильські озеро доставляють на гелікоптерах. В ході реставрації були не тільки замінені старі настили, але і створені нові видові майданчики: наприклад, у гейзерів Щілина і Великий, говориться на сайті заповідника. А стежки, що проходять повз вируючих грязьових ванн і котлів, додатково забезпечені поруччям.
За словами представників адміністрації, усі роботи ведуться дуже акуратно, щоб не нашкодити унікальній екосистемі. Найперші настильні стежки в Долині гейзерів проклали ще наприкінці 80-х років, але через постійні кислотно-лужних випарів, а взимку - високих заметів, плановий косметичний ремонт проводять щороку.
Крім того, прокладаються нові піші маршрути в околицях Курильського озера. У ретельно вибраних місцях кальдери вулкана Узон і на березі Курильського озера з'являться додаткові вертолітні майданчики: невеликих розмірів і теж цілком з модринового бруса.
Екскурсійні маршрути в Кроноцкого заповіднику і Південно-Камчатському заказнику організовані так, щоб гості могли побачити всі визначні пам'ятки, жодного разу не ступивши на землю. Це важлива умова дозволяє зберегти унікальні об'єкти в їх первозданному вигляді.