Грузинський туризм набирає обертів
Туристичний бізнес Грузії заговорив про те, що галузь наближається до завершення кризового періоду. Провівши два роки в повному затишшя, сьогодні грузинські туроператори на рідкість активно зайняті прийомом іноземних туристів, які знову прибувають в країну, правда, і не в таких кількостях, як це було в довоєнний період, що закінчився в серпні 2008 року.
За інформацією Управління з туризму і курортів, за перші чотири місяці 2010 року в'їзний турпотік до Грузії наблизився до півмільйона чоловік, що майже на 40% більше в порівнянні з тим же періодом минулого року. За прогнозами того ж відомства, цього року в країну приїдуть до 1. 7 млн. іноземних туристів, основна група яких попрямує влітку до морських курортів Аджарії. Судячи з того, як йде бронювання, найбільше відпочиваючих надішле Азербайджан, на другому місці по числу туристів - Туреччина (її громадяни давно і міцно облюбували Аджарію для карткових і подібного роду турнірів), на третьому - Вірменія.
Не стоїть на місці і внутрішній туризм. У 2009 році понад 21% тбілісців також провели відпустку на Аджарської узбережжі. Як очікується, цього року столичний сегмент продовжить зростання. Розширюються й інші напрямки категорії туристичного ринку. Якщо ще кілька років тому відпускники стабільно відправлялися влітку - на морські, а взимку - на гірськолижні курорти, сьогодні зростає інтерес до заповідників на території країни. Як стверджують в Агентстві по захисту навколишнього середовища і природоохоронних зон, в 2009 році первозданні місця відвідали до 100. 000 туристів, з яких 65. 000 відпочивали в заповіднику Сатапліа. Серед інших національних парків, в яких побували туристи, Вашловані, Боржомі-Харагаулі.
Сьогодні грузинська держава, зайняте поліпшенням своєї інфраструктури, активно будує дороги, надає фінансову підтримку місцевим територіям, одним словом, заохочує внутрішній туризм. У цьому зв'язку цікаво відзначити, що до 90% відпускників, які відвідують природні заповідники, складають громадяни Грузії.