Живі мости в Індії існують вже близько 500 років
В одному із самих вологих місць на Землі - індійському штаті Мегхалая (Meghalaya) - можна побачити справжнє диво інженерної думки: живі мости, створені місцевим народом кхасі (Khasi) з коренів каучукового дерева. [Ab ]
Ці мости досягають 30 метрів в довжину і здатні витримати до 50 осіб одночасно. Деякі з них налічують 500-літню історію: ще здавна люди, які населяють цю землю, побачили в коренях каучукового дерева можливість легко перетинати безліч річок штату.
Для того щоб "виростити" міст, коріння дерева, що росте на березі річки, поміщають в видовбані стовбури бетелевой пальми, які направляють коріння в потрібному напрямку. На іншому березі вони вкорінюються - так і виходить прекрасний міцний міст.
"Вирощування" одного моста займає від 10 до 15 років. З часом мости стають міцнішими, оскільки коріння продовжують рости. При цьому такому мосту навіть не потрібен ремонт, пише TreeHugger.
Не так давно сільські жителі, що використали мости для своїх потреб, хотіли зруйнувати їх, щоб звести сталеві, але власник одного з найближчих курортів переконав селян залишити їх з екологічних та економічних міркувань - рідкісний турист, що приїжджає в ці краї, відмовиться пройтися по такому мосту.
Аргументи подіяли: місцеві жителі не тільки погодилися не чіпати древні споруди, але і продовжують по сьогоднішній день створювати нові з зростаючих тут удосталь каучукових дерев.