За заповнення анкети на канадську візу можна сісти у в'язницю на сім років
Як повідомлялося раніше, посольство Канади в Москві вводить розширену форму анкети на отримання неімміграційної візи. В даний час встановлений так званий перехідний період: в цілях ознайомлення нову анкету можна завантажити з сайту канадської дипмісії, однак при подачі документів поки заповнюється стара форма. Новий бланк анкети складається з заяви з доповненням і двох додатків. "Допитливість" посольства Канади здивувала представників російського турбізнесу.
Наприклад, у додатку 1 потрібно надати відомості про роботу заявника, пише Rata-News. І в тому числі необхідно пояснити, чи був заявник коли-небудь свідком або брав участь у поганому поводженні з тюремними ув'язненими або мирними громадянами, чи брав участь у грабежі або оскверненні релігійних об'єктів.
Посольство просить надати "докладну інформацію про організації, які ви підтримували, членом яких ви були або з якими співпрацювали, включаючи будь-які політичні, соціальні, молодіжні чи студентські, торгівельні об'єднання або професійні асоціації".
Але особливе обурення Російського союзу туріндустрії викликали питання, що стосуються військової служби. Крім самого факту служби в армії, розвідувальної організації або міліції, в анкеті слід назвати період служби, рід військ і номер підрозділу, його місцезнаходження, ранг заявника і докладний опис його обов'язків. Буде потрібно навіть написати прізвище, ім'я та по батькові командира частини.
Все це підпадає під розряд державної таємниці (відповідний закон Російської Федерації, розділ II, стаття 5). А за розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, за статтею 283 КК РФ, визначені різні запобіжні заходи волі строком від чотирьох місяців до семи років.
Російський союз туріндустрії звернувся до МЗС Росії з проханням роз'яснити правомірність вимог посольства Канади в Москві.