Паливний колапс у Франції: більш тисячі заправок залишилися без бензину, аеропорти скасували до 50%
У Франції продовжилися масові протести жителів, виступаючий проти підняття пенсійного віку, у зв'язку з чим країна опинилася на межі паливної кризи.
Як повідомляє Бі-бі-сі, за даними асоціації автозаправних станцій, на більш ніж тисячі заправок закінчилося паливо. Нафтопереробні заводи стоять вже кілька днів, нафтотермінал на півдні країни також не працює. Через це без палива виявилися не лише автомобілісти, але і авіаперевізники.
В управлінні цивільної авіації Франції заявили, що з завтрашнього дня аеропорт Орлі скасує 50% рейсів, а інший міжнародний аеропорт - Руассі-ім. Шарля де Голля - 30%. Причина не тільки в нестачі палива, але і в тому, що працівники аеропортів приєднаються до загальнонаціонального страйку, як раніше це зробили працівники нафтобаз, залізничники і представники інших галузей.
Сьогодні авіаційна влада звернулися до авіакомпаній з проханням заправляти прибувають до Парижа літаки в інших країнах настільки, щоб палива вистачало для зворотного рейсу.
Між тим, на грунті протестів проти пенсійної реформи у Франції тривають зіткнення молоді з поліцією. За даними національного ліцейського союзу, сьогодні вранці близько 850 ліцеїв на території країни виявилися зачеплені протестами, 550 з них блоковані. Міністерство освіти Франції повідомляє про 261 ліцеї, робота якого утруднена або заблокована.
Зараз акції протесту відбуваються практично по всій території країни. Найсерйозніші інциденти сталися в передмістях Парижа, Ліллі та Ліоні.
В одному з найбільших передмість на північному заході французької столиці - Нантері - близько 200-250 молодих людей влаштували серйозні заворушення. За даними поліції, в числі маніфестантів було багато хуліганів, які прибули на акцію протесту з бідних районів. Погромники перевертали і підпалювали автомобілі, урни, били шибки в телефонних будках і на автобусних зупинках.
Прибулі на місце події спеціальні підрозділи поліції застосували сльозоточивий газ і пістолети, що стріляють гумовими кулями. Даних про число затриманих і розміри заподіяного матеріального збитку поки немає.
Нагадаємо, з початку вересня у Франції пройшло вже три загальнонаціональні страйки проти реформи. Остання пройшла 11-12 жовтня. В акціях протесту, за даними профспілок, взяли участь близько 3,5 мільйонів осіб.
На минулих вихідних на вулиці французьких міст знову вийшли кілька мільйонів людей. Вони як і раніше вимагають не приймати пенсійну реформу, яка передбачає підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років. Влада на вимоги не реагує, зазначаючи, що альтернативи пенсійній реформі немає.