Даішник відсидів за пограбування пітерських турфирм помилково
Співробітник пітерського ГИБДД, арештований рік тому за підозрою в цілій серії розбійних нападів на туристичні фірми Санкт-Петербурга, виявився невинним. За дивним збігом обставин сищики «обізналися» - справжній грабіжник був дуже схожий на інспектора ДІБДР. Втім, реальний злочинець також мав відношення до правоохоронців: за даними ГУВС ним виявився екс-співробітник Федеральної служби виконання покарань (ФСВП).
Нагадаємо, що серія розбійних нападів на туристичні агентства почалася в Центральному районі Петербурга на початку 2009 року. Зловмисник діяв завжди за однією і тією ж схемою: у другій половині дня він уривався в приміщення фірми і під загрозою предмету, схожого на пістолет, заставляв співробітників віддавати всю наявну в офісі готівку. Після цього він зазвичай пов'язував турменеджерів, і благополучно покидав турфірму.
Як повідомляє видання Newsru. com, за дивним збігом обставин у справі розслідування грабежів турфирм сищики «обізналися» - справжній грабіжник просто був занадто схожий на інспектора ГИБДД Олексія Міхаеля. До того ж обидва фігуранти залишили свої відбитки на одній і тій же доказів. Однак навіть коли стало ясно, що версія сищиків розсипається, справі не дали «задній хід», а Міхаель відсидів у СІЗО більше 5 місяців.
Як повідомляє видання, Олексій Міхаель потрапив у жорна правоохоронної системи випадково, ставши жертвою рідкісного збігу обставин. За рік до арешту, влітку 2008 року, він в турфірмі Пушкіна купував путівку в Туніс і гортав рекламний каталог. Пізніше співробітниця цієї компанії влаштувалася на нову роботу - в турфірму «Юкон тревел Люкс» в Петербурзі, куди взяла з собою і злощасну брошуру про Туніс (пізніше жінка сама це підтвердила).
За фатальним збігом обставин цей же каталог опинився в руках у злочинця, який теж чомусь під час пограбування вирішив погортати його. У підсумку, коли оперативники зняли з буклета «пальчики», то виявили на ньому спочатку саме відбитки Міхаеля, які збереглися за рік. В принципі, на тому ж каталозі була знайдена маса і інших відбитків, але Міхаель як міліціонер проходив обов'язкову дактилоскопію, і тому в базі даних зберігалися тільки його «пальчики». Природно, Олексій і став головним підозрюваним.
Міхаеля взяли під арешт незважаючи на те, що навіть самі оперативники усвідомлювали: справа шита білими нитками. Більш того, навіть після взяття підозрюваного під варту розбійні напади продовжувалися. Так, вже через чотири дні після арешту Міхаеля було скоєно напад на турфірму «Коламбія тревел». Злочинець діяв за тією ж знайомою схемою: без маски під вечір вривалося в офіс і, погрожуючи пістолетом, відбирав виручку. А в 2010 році послідували ще три таких же нападу. Але навіть це не завадило слідчому пред'явити Олексію звинувачення в розбійному нападі на «Соло Тур». При цьому у кримінальній справі за розбою в «Юкон тревел Люкс» той же слідчий визнав його лише підозрюваним.
Після 2 жовтня 2009 року з Міхаелем не проводили жодної слідчої дії. Раз на місяць його справно доставляли до суду, щоб продовжити арешт. Так протекли 5 місяців 25 днів життя в СІЗО, розповідав адвокат Міхаеля Дмитро Герасимов. Після двох місяців перебування міліціонера в ізоляторі слідчі вже повинні були зрозуміти, що він не причетний до злочину. «Припустимо, вони не вірили, що відбитки його пальців могли зберігатися на буклеті рік. Але ж були запитані Білінга його телефонних розмов », - пояснює захисник.
При цьому слідчі встановили, що в момент скоєння злочину в «Соло Тур» Міхаель взагалі перебував у Пушкіні, розмовляв по телефону, а не «розбишакував в Петербурзі». Стало бути, по цьому епізоду у нього було залізне алібі. «Розумію, вони хотіли« відпрацювати »його (Міхаеля) до кінця, але що заважало змінити йому запобіжний захід?» - Задається черговим риторичним питанням адвокат.
За час перебування в СІЗО Олексій Міхаель написав цілу купу скарг на дії слідчих у високі інстанції. Однак все було марно. Звинувачення з Міхаеля слідчі зняли лише 3 березня 2010 року. А 16 березня в оперативників з'явився новий підозрюваний в серії розбійних нападів. Причому він теж виявився «людиною системи»: за даними ГУВС, затримано 39-річного екс-співробітник Федеральної служби виконання покарань (ФСВП). Слідчі вважають, що на його рахунку більше десяти нальотів.
Тепер співробітник ГИБДД Олексій Міхаель не вважає себе людиною системи і розраховує в житті тільки на себе. «Я зрозумів одне: яким би ти не був співробітником, як би чесно ні намагався працювати на цю систему, будь найменша підозра - і механізм запуститься, ніхто тобі не допоможе, ніхто не буде розбиратися в деталях, - говорить реабілітований даішник. - Зараз я як міліціонер не відчуваю, що за моєю спиною стоїть сила, яка підтримає мене, якщо я раптом впаду ».