Стало відомо, яка країна найчастіше відмовляє українцям у візах
Україна посіла друге місце в світі за кількістю виданих віз країнами-учасницями Шенгенської зони, заявив провідний експерт громадської ініціативи Європа без кордонів Олександр Сушко. Лідером за кількістю відмов в Україні виявилося консульство Іспанії в Києві.
Як повідомив Сушко, громадянам України видали 1,125,659 шенгенських віз або 9,2% від загальної кількості. За даним показником Україна поступається лише Російській Федерації (3,578,672 віз або 29,4%).
Експерт зазначив, що в Білорусі, яка в рейтингу займає шосте місце (449,351 віз), одна віза припадає на 21 людину, тоді як в Україні - удвічі менше - одна віза на 41-43 осіб. Таким чином, незважаючи на відсутність Угоди про спрощене оформлення віз і вищу вартість віз (60 євро, а не 35) середньостатистичний білорус відвідує ЄС удвічі частіше, ніж українець.
Вищі показники також у Молдови - одна віза на 27-29 осіб, проте необхідно враховувати, що більшу частину віз - це візи Румунії та Болгарії, які поки не входять в Шенгенську зону. Найнижче кількість віз на душу населення серед країн Східного партнерства отримує Азербайджан.
Найбільшим шенгенським консульством у світі є консульство Фінляндії в Санкт-Петербурзі, яке в 2009 році видало понад півмільйона віз. В Україні першість належить консульству Польщі у Львові (273,569 віз). У загальній складності консульства Польщі в Україні видали 39,8% всіх шенгенських віз.
Щодо кількості відмов, то їх рівень в Україні становить близько 4% від кількості заявок. Експерт зазначив, що в Албанії, а також у Боснії та Герцеговині ці показники становлять 13,5% і 6,3% відповідно.
Лідерами за кількістю відмов в Україні є консульство Іспанії в Києві (14,7%), консульство Німеччини в Києві (10,9%), а також консульства Латвії (10,2%) та Бельгії (9%). Низьку кількість відмов (1,5-3%) громадяни України в 2009 році отримували в консульствах Польщі, Словаччини, Угорщини, Швеції, Норвегії.
Сушко також вважає, що Україна останнім часом зробила один крок вперед і два кроки назад на шляху до безвізового режиму з ЄС. Досягненням, на думку експерта, є ухвалення Закону про захист персональних даних, який поки що недосконалий, але надзвичайно необхідний.
Кроками назад, за словами провідного експерта Європи без бар'єрів, є рішення уряду щодо повернення до випуску паспортів із вклеєними фотокартками і ліквідація державної міграційної служби.