Туры в Украину:
    Винница
    Винницкая область
    Волынская область
    Днепр
    Днепропетровская область
    Донецк
    Донецкая область
    Житомир
    Житомирская область
    Закарпатская область
    Запорожская область
    Запорожье
    Ивано-Франковск
    Ивано-Франковская область
    Карпаты
    Киев
    Киевская область
    Конча-Заспа
    Крым
    Луганск
    Луганская область
    Луцк
    Львов
    Львовськая область
    Николаев
    Николаевская область
    Одесса
    Одесская область
    Полтава
    Полтавская область
    Ровненская область
    Ровно
    Сумская область
    Сумы
    Тернополь
    Тернопольская область
    Ужгород
    Харьков
    Харьковская область
    Херсон
    Херсонская область
    Хмельницкая область
    Хмельницкий
    Черкасская область
    Черкассы
    Чернигов
    Чернобыль
    Черновицкая область
    Черновцы
    Туры в Шацк:


    » отдых » Украина » Шацкие Озера

    Шацкие Озера, отдых и отели в Шацких озерах

        всего 84291 отеля


    Вся информация о Шацких озерах, отдых на Шацких озерах отзывы. Отдых в отелях Шацких озер, предложим туры в Шацк по лучшей цене. Для нас важен каждый турист, не зависимо от стоимости тура в Шацк

    Шацкие озера (Шацькі озера)

    Шацькі озера, група з понад 30 озер у північно-західній частині Шацького (Любомльського) району Волинської області, у межиріччі Прип'яті й Західного Бугу, поблизу с. м. т. Шамкого. Шацькі озера розташовані серед лісових масивів, де побудовано багато санаторій і таборів відпочинку. Для охорони рідкісних природних комплексів у районі Шацьких озер 1983 створено Шацький природний національний парк (площа 32 500 га).
    Шацькі озера включають близько 30 озер, найбільшi з них:
    1. Світязь (пл. 27, 5 кв. км),
    2. Пулемецьке озеро (пл. 16, 3 кв. км),
    3. Луки (пл. 6, 8 кв. км),
    4. Люцимир (пл. 4, 3 кв. км),
    5. Остров`янське озеро (пл. 2, 5 кв.км ),
    6. Кримне (пл. 1, 44 кв. км),
    7. Пісочне озеро (пл. 1, 86 кв. км).

    Шацьке поозер'я являє собою зандрову рівнину в межах Поліської низовини. Центральна його частина характеризуеться поширенням озерних карстових улоговин, які утворилися у крейдових відкладах. Озера, що лежать серед болотних ландшафтів, утворилися внаслідок нагромадження алювію i підвищення рівня грунтовых вод, за умов незначного похнлу теритоpії й відсутності постійного стоку.

    Ароматні ліси, зелені горби, лабіринти озер - це найбільше багатство Шацька і його околиць привертає щорічно тисячі відпочиваючих і туристів. Для кращого ознайомлення їх з краєм, туристська база "Шацькие озера" пропонує декілька екскурсій. Найцікавіша - водна подорож на катері по Світязю, до його острова. До решти озер, в навколишні ліси, до довколишніх сіл турбаза організовує пішохідні екскурсії… З Шацька прямуємо на південь. Відразу ж на околиці перед нами відкриваються плеса Люциміра і Чорного Великого. Озера розділені вузьким перешийком.

    Озеро Люцимір велике. Площа його водної поверхні - 4, 3 квадратних кілометра, а глибина місцями досягає 11 метрів. Береги невисокі, з південної і південно-східної сторін до них примикають торф'яні болота.
    Озеро багате рибою, в ньому водиться навіть вугор. Але найбільший успіх чекає рибака на озері Чорне Велике. Його називають "надією рибаків". Тут добре прижилися завезені судак і сазан амурський. Озеро невелике (площа його - 0, 76 квадратих кілометрів), але глибоке - до 6 метрів. Береги, окрім північного, заболочені, зарослі очеретами, рогозом, ситнягом.

    На північний захід від Чорного Великого лежить село Світязь, що потонуло в сосновому лісі. Лише з східного боку до нього підступає великий луг.

    Недалеко від села - турбаза "Хисткі озера", що діє круглий рік. До послуг відпочиваючих - пляж, човни, катамарани, взимку - лижі і ковзани. Поряд з турбазою знаходяться лабораторія гідробіоніки Академії наук України і метеорологічна станція. Тут цілодобово ведуться гидрометеостеження.

    Продовжуємо подорож південним берегом Світязя. В дорозі нас постійно супроводжують сосни. Стежка приведе нас до затоки Бужня. Віна мілка, його чиста вода добре прогрівається сонцем. На берегах Бужні, особливо біля Татарської гори, туристи зазвичай роблять привал.

    Обійшовши затоку, повертаємо на північ. По грунтовій дорозі через густий березовий гай прямуємо до села Пульмо.

    Наступний об'єкт нашої подорожі - озеро Пулемецьке. З півдня його щільною стіною обступають ліси. Саме в них в роки німецько-фашистської окупації діяв партизанський загін імені Ворошилова.

    Багато цікавого про безстрашні подвиги народних месників можуть розповісти жителі села Пулемця, розташованого на західному березі озера.

    Узліссям соснового лісу йдемо до Остров'янського озера. Це єдине місце в районі Шацьких озер, де зустрічаються ялини. Остров'янське озеро займає площу в 2, 36 квадратних кілометрів. Середня глибина - 2, 3 метра, хоча місцями доходить до 3, 8 метра. В озері багато риби.

    На східному березі його розкинулося село Остров'я. Воно лежить як би на острові: з півдня до нього підступають озера Климовське і Чорне Мале, зі сходу - велике озеро Луки, з півночі - Піщанські озера. А неподаік - ставки рибного господарства "Ладінка", де вирощують мальків для зарибнення волинських озер.

    Наступний населений пункт на нашому шляху - сіло Пища. Недалеко від нього лежить Піщанське озеро, а небагато далі - Озерце. Обидва водоймища з'єднуються вузькою протокою. Озера невеликі, глибина їх незначна, береги низькі. Зате в них багато риби, особливо судака.

    У декількох кілометрах на південь від Пищи, трохи в стороні від шосейної дороги Любомль - Брест, село Затишшя. Поблизу нього - озеро Луки займаюче площу 6, 7 квадратних кілометра. Глибина озера 2 метри, дно мулисте, береги низькі, заболочені. Та все ж воно нагородить вас багатим уловом: риби в ньому багато.

    Озеро Луки протокою, зарослим густим очеретом, сполучено з озером Перемут, площа якого 1, 5 квадратного кілометра. Рибними запасами Перемут також багатий, як і його сусід, плюс тут водяться канадські сомики. Глибина його 6, 5 метра.

    На північний схід від Перемута знаходиться озеро Пісочне.

    На його піщаних берегах розташований санаторій "Лісова пісня".

    На південь від Пісочного, серед березово-соснового лісу лежить село Мірошники. Звідси вузенька стежина веде до озера Кримне - одному з гарних водоймищ Волині. Два струмки, впадаючи в Кримне, і невеликий острівець посередині роблять озеро особливо привабливим. Площа його 2 квадратні кілометри, середня глибина - 2, 9 метра. Низькі піщані береги чергуються з високими крейдяними. По сусідству з ним лежить багато менших озер - Кругле, Карасинець, Сомінець.

    Вже одні їх назви свідчать про те, що озера ці багаті рибою.

    Лісова дорога виведе нас на шосе, по якому повертаємося в Шацьк.

    Береги Шацьких озер низькі, пологі, складені піщаним, піщано-гальковим i біогенним матеріалами; є заболочені ділянки. Живляться атмосферними i підземними водами, а також за рахунок водообміну по каналах, якими сполучені окремі озера. Влітку вода добре прогрівається, взимку Шацькі озера замерзають. Мінералізація води помірна або знижена, її величина коливається від 75 — 125 до 200 - 250 мг/л. Колір води змінюється від жовтувато-зеленого у мілководних озерах до смарагдово-зеленого у глибоких. Дно вкрите переважно піщано - мулистими відкладами, торфовими й сапропелевими мулами.

    Водяться вугор, окунь, плітка, щука, лин, лящ, карась, короп, сом, в'юн, є акліматизовані види (напр., в озерах Світязі, Пулемецькому й Кримному - канадський сом, у Пісочному — форелеокунь, у Пулемецькому — чудський сиг, у Люцимирі і Чорному Великому озерi — судак і сазан амурський). В окремих озерах водяться раки. Створено рибницькі господарства, зокрема ставково-рибницьке господарство з розплідником «Ладинка».

    На берегах Шацьких озер— місця гніздування водоплавних птахів (диких качок та гусей, білих лебедів та iн.). Більша частина Шацьких озер — у складі Шацького природного национального парку.

















    Мы поможем организовать отдых в Шацких озер, авиа билеты в Шацк туры на выставки, семинары, корпоративы в Шацких озерах, отдых с друзьями, бизнес встречи или переговоры.


    Метки Шацкие Озера:
    отдых осенью
    в Турции
    в Греции
    в Тайланде
    в Шри-Ланке
    в Испании
    на школьные каникулы
    Отдых у моря - это пляж, нежное море, жаркое солнце. Романтические пляжи Мальдив и Испании, роскошные пляжи Арабских Эмират
    отели Египта, отдых в Египте, отзывы о Египте, отдых в Испании, отдохнуть на Тенерифе, отели Закопане, отели ОАЭ
    ФемелиТревел © 2007-2021Отдых, отпуск, туры, туризм и путешествия по мируО нас | Контакт